Helyi hírek 2015. március 15. 12:05

Március 15-e 167 éve már Petőfi Sándor napja /videóval/

Képgaléria
A koncert fúvószenekar hívogatta Félegyháza polgárait a Petőfi téren a központi városi ünnepségre. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulóján a Kecskeméti Katona József Színház művészei adtak ünnepi műsort. A megjelenteket Csányi József polgármester köszöntötte, majd Juhász István, városunk díszpolgára mondott ünnepi beszédet. A költő szobránál a város vezetése, civil szervezetek és a pártok képviselői helyezték el a megemlékezés koszorúit.

„Március 15-e 167 éve már Petőfi Sándor napja. Így került fel a magyar történelem kőtáblájára, és így került be szívünk kalendáriumába.

1848 március 15-én a cselekvő bátorság fiatal hősei felkeltették rabágya kőpárnájáról a beteg, megzsibbadt gondolatot, és kiáltásra bírták a vérző szív alatt nyögő érzést.

Ők, a korszellem ifjú napszámosai, a szabadság-isten apostolai ezen a napon láttak hozzá, hogy felépítsék a Szabadság szentegyházát, ami olyan tágas, hogy a Föld minden népe elfér benne” - mondta ünnepi beszédében Juhász István.

s-r 

Kövessen minket a Facebookon is!