Sport 2014. március 2. 13:07

8-3-ra győzött az Astra

Képgaléria
8-3-ra győzött az Astra
Utolsó hazai mérkőzését játszotta az NBI-es futsal bajnokság alapszakaszában az Astra Kiskunfélegyházi Bulls. Az együttes ezúttal a miskolci DVTK-Vénuszt látta vendégül a félegyházi sportcsarnokban. A mérkőzésen a végig vezető Astra végül 8-3-as győzelmet aratott.

A találkozó előtt a félegyháziak az első, míg a DVTK a negyedik helyet foglalta el a bajnoki táblázaton. Ezzel az is biztossá vált, hogy mindkét együttes bejutott a felsőházi rájátszásba.

A mérkőzés gyors Astra góllal kezdődött. Alig telt el néhány perc, amikor is Pincze Gabriella talált be a kapuba. /1-0/

A vendégeket nem fogta meg a bekapott gól, a 8. percben ugyanis Boros Kinga találatával 1-1-re alakították az állást.

Az Astra ezt követően ismét fölénybe került, mely végül két Dombai Nagy Anett gólt eredményezett. A szünetre így 3-1-es félegyházi előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrészben mindössze hét perc kellett az Astrának az újabb három gólhoz. Előbb Dombai Nagy Anett, majd Szabó Boglárka és Szabó Nóra talált be. 6-1 után a vendégek gyors két góllal felzárkóztak 6-3-ra, de az Astra győzelme már nem forgott veszélyben.

Az utolsó percekben Halászi Kinga büntetőből, míg Szabó Nóra egy szép akció végén lőtt a hálóba, kialakítván ezzel a 8-3-as végeredményt.

 

Sárréti Géza /vezetőedző, DVTK-Vénusz/

A vendéglátó csapat jobb játékosállománnyal rendelkezik. Rengeteg egyéni hibát vétettünk. Az döntött, hogy ma egy-egy játékos olyan hibát vétett, amit kihasználtak. A mi csapatunk egy fiatal társaság. Nem nagyon számítottunk rá, hogy a legjobb ötben leszünk és bejutunk a felsőházi rájátszásba.

 

Dombó János /vezetőedző, Astra Kiskunfélegyházi Bulls/

Nem hiszem, hogy különösebben kellene motiválnom a társaságot, hiszen az alapszakasz pontjait visszük magunkkal a rájátszásba. Nagyon fontos, hogy minden egyes mérkőzést megnyerjünk. Ezt a lányok átérzik és tudják. Egy remekül felkészített Miskolc ellen sikerült nyernünk. Nagyon jó csapat a Miskolc, függetlenül attól, hogy 8-3 lett a vége. Oda tettük magunkat. Helyenként jól játszottunk, az eredmény pedig reális.

Ma szerettünk volna új dolgokat kipróbálni. Nyilván a felsőházi rájátszásra készültünk. Amilyen taktikával játszottunk eddig, azt döntően már ismerik az ellenfelek. Ma kipróbáltunk új elemeket, felállásokat, amik hellyel-közzel jól is mentek.

G. Z. 

1.

 

 

ASTRA KISKUNFÉLEGYHÁZI B

 

17

 

 

16

 

 

0

 

 

1

 

 

129

 

 

28

 

 

48

 

 

 

 

 

2.

 

 

RÁBA ETO

 

18

 

 

13

 

 

2

 

 

3

 

 

81

 

 

42

 

 

41

 

 

 

 

 

3.

 

 

DEAC

 

18

 

 

11

 

 

2

 

 

5

 

 

50

 

 

49

 

 

35

 

 

 

 

 

4.

 

 

DVTK-VÉNUSZ

 

18

 

 

9

 

 

3

 

 

6

 

 

73

 

 

71

 

 

30

 

 

 

 

 

5.

 

 

DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL

 

17

 

 

9

 

 

1

 

 

7

 

 

78

 

 

53

 

 

28

 

 

 

 

 

6.

 

 

UNIVERZUM

 

17

 

 

7

 

 

1

 

 

9

 

 

49

 

 

57

 

 

22

 

 

 

 

 

7.

 

 

TOLNA-MÖZS

 

17

 

 

6

 

 

0

 

 

11

 

 

75

 

 

74

 

 

18

 

 

 

 

 

8.

 

 

BME-DOCLER AKADÉMIA

 

18

 

 

4

 

 

2

 

 

12

 

 

45

 

 

94

 

 

14

 

 

 

 

 

9.

 

 

SZOMBATHELYI EGYETEMI SE

 

18

 

 

4

 

 

0

 

 

14

 

 

39

 

 

93

 

 

11

 

 

 

(-1 pont)

 

10.

 

 

ELTE-BEAC

 

16

 

 

2

 

 

1

 

 

13

 

 

21

 

 

79

 

 

6

 

 

 

(-1 pont)

 

Kövessen minket a Facebookon is!