Helyi hírek 2015. március 27. 09:00

Interpelláció a menetlevelek ügyében

A polgármesteri hivatal elmúlt ciklusban eltűnt menetlevelei ügyében interpellált a szerdai testületi ülésen Bense Zoltán képviselő.- Az elmúlt ciklusban nagy visszhangot váltott ki, hogy a polgármesteri hivatal menetlevelei eltűntek, mely ügyben házkutatást is tartottak az önkormányzatnál. Információk szerint az eltűnt, illetve hamisított menetlevelek kapcsán hűtlen kezelés és egyéb bűncselekmények gyanújával folytatott nyomozást a Központi Főügyészség áttette a Bács-Kiskun Megyei Ügyészséghez.

Kérem Polgármester Urat, szerezzen információt a nyomozás jelenlegi állásáról, figyelemmel arra is, hogy az esetleges jogellenesség megállapítása esetén az elkövetőtől a több mint félmillió forintos kárértéket polgári peres úton követelje vissza a képviselő-testület az önkormányzat részére - fogalmazott a képviselő.

Csányi József polgármester a testületi ülésen elmondta: a képviselői interpellációnak eleget téve az önkormányzat tájékoztatást kér az ügyben, és azt megosztja a testülettel.
 

Kövessen minket a Facebookon is!