Sport 2014. március 2. 20:22

Határtalan fejlődés jellemzi a „Koppányok” íjászversenyét

Képgaléria
Határtalan fejlődés jellemzi a „Koppányok” íjászversenyét
A 25. jubileumi íjászversenyüket rendezték meg március 2-án Kiskunfélegyházán a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület tagjai. A versenynek az érdeklődők nagy száma miatt az elmúlt években már a félegyházi sportcsarnok adott otthont. Idén már a sportcsarnok is kicsinek bizonyult. A 200 nevező mellett - helyszűke miatt - több jelentkezőt is vissza kellett utasítaniuk a szervezőknek.

A verseny főszervezője, Dinnyés Gyula, a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület vezetője a 25. jubileumi versenyre több újdonsággal is készült. A résztvevők Mórához és Petőfihez kapcsolódó céloknál is megmutathatták tudásukat.

- Hogyan emlékszik vissza az elmúlt évekre?
- 11 év alatt fejlődtünk sokat. Az első versenyhez számítva ez már lényegesen nívósabbra sikerült. Az volt a kezdet, ez volt a folytatás. A 25. verseny kapcsolódik Kiskunfélegyháza városi rangjának megszerzésének 240. évfordulójához, illetve idén Móra - és Petőfi-év is van. Ami azt jelenti, hogy egy-két célunk Móra és Petőfi tiszteletére lett építve.

- Milyen célok vannak? Ez mindig egy kardinális kérdés. Vannak gondolom könnyebb és nehezebb célok is?
- Állítólag nálunk nehezebb, de lőhető célok vannak. Nagyon szeretik az emberek ezt. Ezt az is igazolja, hogy 200 induló van és mintegy 30 nevezést vissza kellett utasítanunk. A pályára már nem mertünk több versenyzőt bevállalni. Bízom benne, hogy a növekvő létszám a célok minőségét is jelenti.

- Honnan érkeztek a legtöbben?
- Az ország teljes területére nyitott a verseny, de 300-400 kilométerről már nem gazdaságos idejönni.

- Félegyházát, a Turul Koppányokat mennyien képviselik?
- A Koppányok 25-26 fővel indultak el, bízva a jó eredményben.

- A szervezés eléggé hosszadalmas lehetett. Be kellett rendezni a csarnokot. Ez mennyi energiát emészt fel?
- Természetesen sokat, de egy ilyen családdal, mint a „Koppány-család” ez gördülékenyen megy. Szinte csak irányítani kell őket és mindenki tudja a maga dolgát.

- Mennyire nehéz követni verseny közben az eredmény állását?
- Sajnos ahhoz még pár millió hiányzik, hogy egy digitális kijelző mutassa az eredményt. Ez majd a „jövő zenéje” lehet.


Legjobb félegyházi "Koppány" eredmények:

- Serdülő lány pusztai 14 év alatt:
5. Steitz Adelina

- Ifi lány pusztai 14-18 év:
1. Szeibert Nóra
2. Vas Bianka

- Felnőtt nő pusztai 25 év alatt:
1. Keserű Szilvia
4. Natalie Firedrichs

- Felnőtt nő pusztai 25-50 év:
2. Nemes-Nagy Ágnes

Fiú pusztai 14 év alatt.
5. ifj. Lovas Ferenc

Férfi pusztai 25 év alatt.
3. Boldog Bence
5. Kiss János

- Felnőtt férfi pusztai 25-50 év:
10. Szeibert Imre

G. Z.
 

Kövessen minket a Facebookon is!