Helyi hírek 2015. április 20. 16:20

Grúz táncosok kápráztatták el a batthyányisokat

Képgaléria
Grúz táncosok kápráztatták el a batthyányisokat
Grúz táncosok mutattak be fergeteges produkciót ma délelőtt a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola előadótermében. Az együttes bemutatta hazája jellegzetes táncait és népviseletét is. A harcos, virtuóz előadás után a lelkes közönség többször is vastapssal hívta vissza őket a pódiumra.

A 15 fős, fiatal főiskolásokból álló grúz együttes Tbilisziből, Grúzia fővárosából érkezett Félegyházára a Csongrádi Múzsa Egyesület segítségével. Az együttes 1996-ban alakult, „Tsiskair” néven. 2007-ben vették fel mai nevüket, az „Abjari Georgia”-t. A csoport vezetője Nona Jandagashvili, koerográfusa Alexander Tsimakuridze. A táncos közösség díjnyertese a Kaukázusi Gyermekfesztiválnak, többszörös díjnyertesei olaszországi, romániai, törökországi és spanyolországi fesztiváloknak, versenyeknek.

s. r.


 

Kövessen minket a Facebookon is!