Helyi hírek 2015. április 21. 09:00

Erősítené az önkormányzat a közterület-felügyeletet

Erősítené az önkormányzat a közterület-felügyeletet
A jelenlegi kettő helyett négy közterület-felügyelő dolgozik május 1-jétől a városban, amennyiben szavazatukat adják a városatyák az erről szóló előterjesztésre a következő testületi ülésen.

Balla László alpolgármester hangsúlyozta: a közterület-felügyelet erősítésével nem a bírságolás, hanem a közterületeken való hathatósabb jelenlét az elsődleges cél.


- Valamikor nyolc közterület-felügyelő dolgozott Félegyházán, majd létszámuk folyamatos leépítés következtében kettőre csökkent. Könnyen belátható, hogy két ember bejárni sem tud egy ekkora várost, nem hogy érdemi eredményeket felmutatni. Amennyiben a testület jóváhagyja a bővítést, úgy reményeink szerint május 1-jét követően egyre kevesebb illegális szemétlerakóval, elhanyagolt portával találkozunk a városban. Hosszabb távon még további létszámbővítés is szóba kerülhet, ugyanis célunk, hogy Félegyáza néhány éven belül a megye legtisztább, parlagfűvel legkevésbé szennyezett települései közé tartozzon - mondta el az alpolgármester.


Fotó: illusztráció


 

Kövessen minket a Facebookon is!