Helyi hírek 2015. április 20. 18:55

Süteménnyel, nótával és egy kupica pálinkával várta a köszöntőket

Képgaléria
Süteménnyel, nótával és egy kupica pálinkával várta a köszöntőket
Fiatalosan, vidáman várta 90. születésnapján a vendégeket Palotás Lászlóné. A szépkorú hölgyet Balla László alpolgármester és Bense Zoltán önkormányzati képviselő köszöntötte a város nevében az évfordulón. Veronka néni miután átvette a virágcsokrot és a miniszterelnöki üdvözlő okiratot, kifejtette: mindenképpen meg akarom élni a száz évet.

Önmagáról, mindennapjairól elmondta: nincs panaszom az életre. 23 éve lakok itt, jó sorom van, a gyerekeim és unokáim szeretettel vesznek körül nap mint nap. Mindennap dolgozom egy kicsit. Tésztát, csigatésztát szoktam készíteni, amit a családnak adok. Munka közben dalolok, fütyülök és hallgatom a rádiót. Egyébként is, ha már nem tudok mit csinálni, akkor hozzá fogok nótázni. Azt nagyon szeretem, és tudom is. Ott van a vitrinben az emléklapom, amit 82 éves koromban Pilisvörösváron kaptam, amikor Ferikémmel, a fiammal felléptünk. Ő harmonikázott, én pedig énekeltem. Veronka néni miután vendégeit megkínálta süteménnyel, üdítővel, no, meg egy kupica pálinkával – az utóbbiból a mézes a kedvence - az egyik legkedvesebb nótáját is elénekelte, ami így kezdődik: „Piros pünkösd napján imádkoztam érted…”

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!