Kultúra 2014. március 6. 17:38

Holló László festőművészre emlékeztek

Képgaléria
Holló László születésének 127. évfordulójára emlékeztek március 6-án a festőművész szobránál és a szülőház falán elhelyezett emléktáblánál. Molnár István, a Holló László Képzőművészkör beszédében elmondta: Holló László az európai expresszionizmus egyik jeles képviselője volt. Egyéni, magyar, úgynevezett alföldi stílusával vált ismertté.

Molnár István hozzátette: Kiskunfélegyháza lakosai körében nem igazán ismert alkotó. Munkásságát, örökségét őrző rokonok, barátok, kulturális intézmények, körök, egyesületek és közösségek vállalják fel alkotótevékenységének megismertetését. Teszik ezt azzal a bizalommal, hogy ne csak a szakemberek ismerjék, hanem mindenki, aki művészeti értéket szeretne szívni Félegyháza levegőjében.

A megemlékezést követően a város vezetése, a Holló László Képzőművész Kör, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a baloldali összefogás pártjainak képviselői helyeztek el koszorút a festőművész szobránál, illetve a szülőház emléktáblájánál.

H.S.


 

Kövessen minket a Facebookon is!