Közélet 2014. március 9. 14:47

Madárbarát kert, a madárbarát könyvtár előtt

Képgaléria
Madárbarát kert, a madárbarát könyvtár előtt
Kiskunfélegyházán, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban tartotta közgyűlését a megalakulásának 40. évfordulóját ünneplő Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület megyei szervezete március 8-án. A tanácskozást megelőzően a könyvtár előtt kialakított „madárbarát parkban” avattak egy, a védett madarainkat bemutató információs táblát.

Az információs tábla leleplezése előtt Balla László alpolgármester és Meizl Ferenc az MME kiskunfélegyházi vezetője köszönetet mondott mindazoknak, akik segítették a madárbarát park kialakítását társadalmi munkával, facsemetékkel, alapanyagokkal, és pénzzel. Úgy fogalmaztak: a park kialakítása, fásítása, az odúk kihelyezése, az információs táblák felállítása bizonyíték arra, hogy összefogással minden jó cél megvalósítható. Meizl Ferenc szólt arról is, hogy országosan is egyedülálló, hogy a városi könyvtár a madárbarát könyvtár címmel büszkélkedhet, és az is, hogy befogadta a Madárbarát Klubot, illetve komoly szerepet vállalt a park kialakításában.

 

H. S.

 

Kövessen minket a Facebookon is!