Közélet 2014. március 12. 16:01

Gyűlnek a kupakok a beteg kisfiú segítése érdekében

Képgaléria
Gyűlnek a kupakok a beteg kisfiú segítése érdekében
A közelmúltban adta közzé lapunk, hogy nehéz helyzetbe került a félegyházi Török család. Fiuk, Jánoska középsúlyos értelmi fogyatékos, állapota maradandó. Gondozását a szülők megoldják, de anyagi helyzetük nem teszi lehetővé, hogy nap, mint nap megvásárolják azokat a legfontosabb gyógyszereket, amelyek segítenék, hogy gyermekük állapota ne súlyosbodjon. Ezért kérték a nyilvánosságon keresztül azt, hogy aki tud, segítsen azzal, hogy műanyag kupakokat gyűjt össze a család megsegítésére. A kérés meghallgattatott.

A műanyag kupakok szépen gyűlnek Törökék udvarán. A helyi műanyag-feldolgozó kilónként 80 forintért vásárolja meg. Március 11-én Balla László alpolgármester és Bense Zoltán a Polgári Összefogás elnöke látogatta meg több zsák műanyag kupakkal a Török családot. Elmondták, hogy értesülve az akcióról, ők is gyűjtésbe kezdtek. Remélve, hogy ezzel felhívják a figyelmet a segítség fontosságára, és egyre több jóérzésű ember követi példájukat. Jánoska apukája elmondta, hogy nagyon örül annak, hogy a felhívás nyomán már sokan megkeresték őket összegyűjtött kupakokkal. A kiskunfélegyházi Spar áruház mellett a kecskeméti üzlet is csatlakozott az akcióhoz. Így van remény arra, hogy folyamatosan meg tudják vásárolni azokat az immunrendszert erősítő gyógyszereket, amelyek fiuk egészségi állapotának stabilizálásához szükségesek.

 

H. S.

 

Kövessen minket a Facebookon is!