Kunszállás 2015. június 6. 13:00

Ifjúsági klubhelyiséggel bővült Kunszállás

Képgaléria
A Falvak Éjszakája programhoz szorosan kapcsolódva adták át a „TeleFONÓ” ifjúsági klubot május 30-án Kunszálláson, a tájház padlásán. Az eseményt a 110 éve született dr. Gyöngyössy Mátyás tiszteletére rendezett emlékműsor és koszorúzás előzte meg.

A település első díszpolgára, dr. Gyöngyössy Mátyás (1905-1987) Majsajakabszállás, Kunszállás lelkiismeretes orvosa, képviselője, névadója, tanácstagja, történelmi múltjának kutatója, tárgyi emlékeinek gyűjtője volt. Az élettörténetének, tetteinek felidézésére családtagjai, ismerői, elismerői is ellátogattak. Kovács Imre, Kunszállás polgármestere külön kiemelte a település névadójának munkásságát, aki sokat tett a 70 éve önálló Kunszállás fejlődéséért, a község múltjának megismeréséért. 

 

G. Z.  

Kövessen minket a Facebookon is!