Kistérség 2015. június 3. 12:30

Egyedi térkép mutat utat Gátéron

Képgaléria
Egyedi térkép mutat utat Gátéron
Nem mindennapi turisztikai térkép került kihelyezésre Gátér központjában, a szépen virágosított parkban. Nem méretarányos, de kedves hangulatú, és az utcák és jeles épületek mellett a község értékeire is utal Gyovai Norbert helyi amatőr festő képe.

A községi hirdetőtáblák hátoldalára általában a település turisztikai térképét szokták elhelyezni. Először Gátér község is ezt szerette volna. De amikor szembesültünk ennek költségeivel, másként döntöttünk. Felkértük a községben élő Gyovai Norbertet, hogy fesse meg a turisztikai térképet – mondta el Jánosiné Gyermán Erzsébet polgármester.

A festő örömmel tett eleget a felkérésnek. Sőt! A falu látképén megjelenítette Gátér értékeit is. A legfontosabb épületek és utcák mellett, egy-egy utalás látható a madárvilágáról híres Fehér tóról, az ország egyetlen lovas-postásáról és a Kismakkos Néptánc Együttesről is.

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!