Kistérség 2015. június 8. 11:00

„Zöld óvodák” pedagógusai tanácskoztak Gátéron

Képgaléria
Régiós óvodapedagógiai tanácskozást szervezett a Gátéri Liget óvoda. A szakmai nap során az óvó nénik bepillantást nyerhettek a kistelepülésen működő intézmény” Zöld Óvodává” válásának folyamatába és működésébe. A szakmai összejövetelre Kecskemétről, Pálmonostoráról, Bugacról, és még számos településről érkeztek óvodapedagógusok.

Az összejövetel házigazdája, Gulyásné Vida Gyöngyi intézményvezető elmondta: a zöld óvoda program célja, hogy környezettudatosságra, egészséges életmódra, a természet, a körülöttünk élő állatok és növények védelmére nevelje a gyermekeket. Természetesen mindezeket játékos formában.

A gátéri tanácskozás a tapasztalatok, pedagógiai módszerek megosztásáról szólt. Arról, hogy a kitűzött célt miként lehet a leghatékonyabban, a legoldottabban, a gyerekek számára is vonzóan elérni. A tanácskozás a Kismakkos Néptáncegyüttes óvodás csoportjának néptáncbemutatójával kezdődött, és az óvoda működésének, kertjének bemutatásával végződött.

s-r


 

Kövessen minket a Facebookon is!