Közélet 2014. március 15. 14:04

Az ország legszebb Petőfi-szobra előtt ünnepelt Félegyháza

Képgaléria
Az ország legszebb Petőfi-szobra előtt ünnepelt Félegyháza
Kiskunfélegyházán, a volt helyőrségi klub udvarán, Bem József szobránál kezdődött az 1848-as szabadságharc és forradalom 166. évfordulójának ünneplése. A koszorúzás előtt a legendás tábornokról Szikora István, a Petőfi Sándor Bajtársi Egyesület képviselője emlékezett. A városi ünnepség 10 órakor a Petőfi téren folytatódott. Ahol a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar közreműködésével a Batthyány Lajos Általános Iskola diákjai adtak műsort. Köszöntőt mondott Kapus Krisztián polgármester.

 

 

 

Kapus Krisztián beszédében kiemelte: a március 15-ei eskü olyan, amellyel 1848 óta minden magyar tartozik minden magyarnak. Itt vagyunk tehát az idei rügyfakadáskor is, hogy megmutassuk, hogy 166 év után is hűek vagyunk ehhez az eskühöz, ma is ehhez tartjuk magunkat. Esküt tenni közösen és egymásnak azt jelenti. hogy bárhogy fordul is a világ, bármiképpen is kanyarodik az élet, ki fogunk állni egymásért. A nemzet közös esküje azt jelenti, hogy minden magyar ki fog állni minden magyarért. Nem csak Magyarországon, nemcsak határainkon túl, nem csupán az Európai Unióban, hanem a világban bárhol élő magyarokért. És minden magyar, közösen, együtt ki fog állni Magyarországért.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!