Kultúra 2014. március 17. 16:16

Ismerkedés Lechner Ödönnel és a szecesszióval a múzeumban

Képgaléria
Ismerkedés Lechner Ödönnel és a szecesszióval a múzeumban
A fiatal kiskunfélegyházi kutatók munkásságát ismertető sorozat keretében Brunner Attila művészettörténész tartott előadást a Kiskun Múzeumban március 12-én Lechner Ödön és Kiskunfélegyháza kapcsolatáról. Előadásából a jelenlévők megtudhatták, hogy a XIX.-XX. század fordulóján alkotó jeles építész hatása több városi épületen is tetten érhető. Ezek között a legfontosabb az 1909 és 1911 között megépült városháza.

 

Lechner Ödön együtt dolgozott a szecessziós építészet másik nagy alakjával, Pártos Gyulával. Az ő tervei alapján épült meg Félegyházán a Szent István templom és a Kalmár-kápolna is. Brunner Attila mellett Dan Bastenaru romániai építész tartott előadást az összejövetelen „Európai építészet a XX. század első felében – a szecesszió és a modern építészet változatai különféle országokban -” címmel. A vendégről kiderült, hogy gyökerei a városhoz kötődnek. Ennek révén került kapcsolatba a világhálón keresztül Brunner Attilával, akivel azóta szoros szakmai kapcsolatot tartanak.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!