Közélet 2014. március 17. 16:30

Elfogytak a zászlók

Elfogytak a zászlók
Nemrégiben adtuk közre azt a levelet, amelyben Ördög István olvasónk kifogásolta, hogy nemzeti ünnepünkön nem öltözött díszbe Kiskunfélegyháza, és csak a szűk városközpontba jutott városi, illetve nemzeti lobogó. Megkeresésünkre Vaszkó József a VSZKSZ vezetője elmondta: ennek oka az, hogy pillanatnyilag nincs elég zászlója a városnak, így most csak ennyire futotta. Hozzátette: azon lesznek, hogy mielőbb beszerezzenek annyit, hogy a következő alkalommal jusson a főutca teljes hosszára és a várost átszelő főútvonalra, illetve több kiemelt helyre is.

Olvasónk azt is nehezményezte, hogy a Kossuth utcai üzletek kirakatában csak elvétve találtak ünnepi dekorációt. Javasolta, hogy a város vezetése írásban hívja fel a vállalkozások figyelmét, hogy a nemzeti ünnepeken ügyeljenek kirakatok méltó megjelenésére. A felvetésre Kapus Krisztián úgy reagált, hogy az üzlettulajdonosokat nem lehet utasítani dekoráció készítésére. Véleménye szerint mindenkinek éreznie kellene azt, hogy nemzeti ünnepeinken illik az alkalomhoz méltó megjelenést biztosítani.

 

H. S.

 

Kövessen minket a Facebookon is!