Közélet 2015. augusztus 3. 19:30

Félegyháza vállalja iskolái üzemeltetését

Képgaléria
Félegyháza vállalja iskolái üzemeltetését
Kiskunfélegyháza felvállalja oktatási intézményeinek üzemeltetését. Erről az augusztus 3-ai soronkívüli ülésén döntött egyhangúan a képviselő-testület. A városatyák ezzel a döntéssel szeretnék elérni, hogy általános iskoláinkban ne jelentsen gondot a mindennapi működés. Méltó körülményeket kívánnak biztosítani gyerekeknek és pedagógusoknak egyaránt, lehetővé téve az oktatáshoz szükséges eszközök beszerzését is. Ráadásul az előzetes számítások szerint ez a döntés kevésbé terhelné a város költségvetését, mint eddig.

Csányi József polgármester a napirendi pont vitája során elmondta, hogy a testület döntése nyomán az általános iskolák és a gimnázium szakmai felügyelete, az igazgatók kinevezése továbbra is a Klébelsberg Intézményfenntartó Központhoz tartozik. Ezekben a kérdésekben a törvény előírásai szerint az önkormányzatnak véleményezési joga marad. Ezzel együtt is fontos, hogy a város felvállalja intézményei üzemeltetését, mert ez biztosíthatja jobban az épületek karbantartását. Így remélhetően elkerülhető, hogy nem lesz fennakadás a közüzemi díjak fizetésében, a takarításban, a tisztítószerek, fénymásoló papír és egyéb – a napi működéshez szükséges – eszközök beszerzésében – tette hozzá.
 

s. r.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!