Kultúra 2014. április 4. 09:59

„A bomlás virágai”

Képgaléria
„A bomlás virágai”
„Kulturális Szalon” címmel új sorozat indult a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A nyitó előadáson „A bomlás virágai. Budapest és Bécs az Osztrák-Magyar Monarchiában” címmel tartott előadást dr. Pallagi Mária történész, a SZTE Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének oktatója április 3-án.

 

Az előadás kapcsán Pallagi Mária elmondta: „A bomlás virágai” cím arra utal, hogy a korszak rendkívül ellentmondásos volt. Létezett egy kulturálisan virágzó nagyhatalom az egyik oldalon, a másik oldalon pedig – nemcsak a Monarchia -, de egész Európa rohan a világégés, az első világháború felé.

Előadásának súlypontja azon volt, hogy világossá tegye, mik voltak ennek az időszaknak a fő jegyei. Gazdagon illusztrált okfejtésében a jelenlévők megismerhették a korszak szépségeit éppúgy, mint ellentmondásosságát.

 

H. S.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!