Sport 2014. április 12. 20:34

Az akarat és a lelkesedés ezúttal kevésnek bizonyult

Küzdelmes mérkőzésen a hajrában maradt alul 3-0-ra, a megyei II. osztály északi csoportjának 20. fordulójában a Kiskunfélegyházi Vasutas. A félegyháziak ellenfele április 12-én a Ballószög SE volt, akik esélyesként ugyan, de a vártnál nehezebben szerezték meg a három pontot.

A mérkőzés előtt a Vasutas 10 ponttal a 10. helyen, míg a Ballószög 31 ponttal az 5. helyen állt a bajnoki táblázaton. A két csapat között lévő 21 pontos különbség ellenére a félegyháziak mindenképpen itthon szerették volna tartani az egyik bajnoki pontot.

A találkozón már a 10. percben komoly lehetőséghez jutottak a vendégek. A számukra megítélt büntetőt azonban elhibázták, így maradt a 0-0.

A szünetet követően sok hiba és csapkodó játék jellemezte a csapatokat. A 67. percben némileg váratlanul kihagyott  a Vasutas védelme, egy szélről beívelt labdát Szalai István továbbított közelről az üres kapuba. /0-1/

A félegyháziak elsősorban ellentámadások során jelentettek veszélyt, de a befejezéseik, vagy az utolsó passzaik rendre nem sikerültek.

A mérkőzés a 80. percben dőlt el véglegesen, amikor is újabb büntetőt kaptak a vendégek. A 11-est Szalai István lőtte a hálóba. /0-2/

A Vasutas edzőjét, Kovács Lászlót ekkor heves reklamálásért elküldte a bíró a kispadtól, majd a 84. percben egy vitatott eset után szabadrúgást ítélt a ballószögiek javára, amit gólra is váltottak. /0-3/

A félegyháziak lelkesedése ezúttal kevésnek bizonyult. A vendégcsapat a vártnál nehezebben, de elvitte mindhárom bajnoki pontot.

Bács-Kiskun Megyei II. Északi csoport 20. ford.

Kiskunfélegyházi Vasutas SK- Ballószög SE (0-0) 0-3