Kultúra 2014. április 14. 13:24

Költészet napja - rendhagyó formában - a Mórában

Képgaléria
Költészet napja - rendhagyó formában - a Mórában
Április 11-e a költészet napja, József Attila születésnapja. Ebből az alkalomból rendhagyó programot szerveztünk a Móra Ferenc Gimnázium egész tanuló ifjúságának bevonásával. Azt kértük a tanulóktól, szenteljünk néhány percet az életünkből ennek az ünnepnek, mondjunk el közösen egy József Attila verset. A választás A hetedik című költeményre esett.

Úgy gondoljuk e vers üzenete hangsúlyozza a legerőteljesebben a középiskolás generáció számára fontos mondanivalót: Az egyéniséggé válás, a felnőtté válás problematikáját, hosszú, belső lelki konfliktusoktól sem mentes folyamatát.

600 diák egy emberként harsogta az intézmény udvarán:

„ A hetedik te magad légy ...

Reméljük hagyománnyá válik e mai rendezvény

A hivatalos rendezvényeken is szépen szerepeltek tanulóink. Aznap délután került sorra a Félegyházi Irodalmi Alapítvány pályázatainak eredményhirdetésére, ahol a próza kategóriában a Móra Gimnázium 10/A osztályos tanulója Kádár Jeremi Emanuel I. helyet ért el. Különdíjas lett Szmilkó Anna 12/A osztályos tanuló.

 

 

 

                                                                                  A magyar munkaközösség nevében

                                                                                              Palásti Lászlóné

 

Kövessen minket a Facebookon is!