Kultúra 2014. április 15. 07:34

Móra-prózamondó verseny

Képgaléria
Móra-prózamondó verseny
Kiskunfélegyházán a 2013/14-es esztendőt Móra Ferenc emlékéveknek nyilvánították. A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium e rendezvénysorozat keretében Móra Ferenc halálának 80. évfordulójára és Móra Márton halálának 100. évfordulójára emlékezve hirdette meg prózamondó versenyét a Bács-Kiskun megyei középiskolák 7-13. évfolyamos diákjai számára.

A két kategóriában versenyző tanulók az írónak a Daru utcától a Móra Ferenc utcáig c. kötetéből egy szabadon választott művet, vagy műrészletet kellett előadniuk.

Az iskola magyar munkaközössége példás szervezéssel és értékes díjakkal várta a versenyzőket akik közül többen sajnos betegség miatt mondták le a szereplés lehetőségét. A jeles zsűri, melynek elnöke Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája, Bata Éva, a Vígszínház színművésze és Juhász István Kiskunfélegyháza város díszpolgára, iskolánk örökös tanára voltak, a következő helyezéseket állapították meg.

Az I. kategóriában (9-12. o.)

I. Kovács Balázs Pannon Oktatási Központ Dunaújváros.

II.  Jankovszki Réka Móra Ferenc Gimnázium

III. Barna Pap Bianka Móra Ferenc Gimnázium

 

A II. kategóriában (7-8.o.)

I. Bernáth Lili Katona J. Gimnázium Kecskemét

1. Fekete Ágnes Móra Ferenc Gimnázium

 

R.F.

 

Kövessen minket a Facebookon is!