Kultúra 2014. április 15. 14:36

Kismakkos gála Gátéron

Képgaléria
Húsz esztendővel ezelőtt, Jánosi Benő vezetésével alakult meg Gátéron a Kismakkos Néptánc Együttes. Először egy szüreti felvonuláson léptek fel, de 1995-től már minden évben megrendezték tavaszköszöntő fesztiváljukat. A jubileum miatt az idei különösen fontos volt a közösség számára. Meghívtak mindenkit, akik a két évtized alatt táncosként, zenészként, vagy közreműködőként segítették az amatőr csoport munkáját. De vendégként érkeztek a kiskunfélegyházi, kiskunmajsai és kecskeméti táncosok, zenészek is, akikkel az évek során szoros barátságot szőttek, számos közös produkcióban vettek részt.

 

A Kismakkos Néptánc Együttes alakulása óta befogadja a község legkisebbjeit éppúgy, mint a felnőtt tánc- és zeneszerető polgárait. Ma már nincs is olyan család a kicsi faluban, aki ne kötődne valamilyen szálon az együtteshez. Volt is telt ház az április 12-ei ünnepi tavaszköszöntőn. Fellépőkben sem volt hiány. Több mint háromszázan léptek a színpadra, köztük az óvodások, serdülők és a felnőttek, műsort adtak a citerások és a népzenészek egyaránt.

 

H. S.

Fotók: Mészáros András

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!