Kultúra 2013. december 31. 17:16

191 éve született Petőfi Sándor

Képgaléria
191 éve született Petőfi Sándor
Koszorúzással és kulturális műsorral emlékezett Kiskunfélegyháza szilveszter napján Petőfi Sándor születésének 191-dik évfordulójára.

A programot Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Petőfi Emlékbizottság, és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ szervezte. Az ünneplők a Petőfi Emlékháznál helyezték el az emlékezés virágait, ahol Kovács Ferenc, a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye tanulójának tolmácsolásában csendültek fel a költő szavai: "Itt születtem én ezen a tájon".

Petőfi Sándor: A helység kalapácsa című művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ irodalmi délelőttjén, a Hattyúházban adta elő Kuncz László „Tinódi-lant” és „Magyar művészetért” díjjal kitüntetett előadóművész, énekmondó. Ugyanitt nyílt kiállítás dr. Tarjányi Józsefnek, a Petőfi Emlékbizottság tagjának gyűjteményéből.

 

Kövessen minket a Facebookon is!