Egészségügy 2016. március 2. 08:20

Idén is több száz pozitív történet

Idén is több száz pozitív történet
Lezárult a 2015-ös Év orvosa pályázat közönségjelölési időszaka. A tavaly ősszel immár kilencedik alkalommal meghirdetett nemes versengés során - a korábbiakhoz hasonlóan - kétszáznál is több történet érkezett, melyekkel a páciensek összesen 105 orvos kiválóságot jelöltek az Astellas-közönségdíjra. A felterjesztett orvosok emberségét, nagyszerű teljesítményét bemutató történeteket a zsűri értékelte és egyben döntött az internetes közönségszavazásra továbbjutókról. A szavazási időszak elindult, voksot beküldeni kizárólag a http://evorvosa.astellasdij.hu/vote/ oldalon lehet. A szervezők kérnek minden szavazót, hogy a szabályok megtartása mellett, a betegek által beküldött történeteket elolvasva, minél több versenyben lévő orvost megismerve döntsenek arról, kire adják voksaikat. Az internetes szavazás március 11-én, 15 óráig tart.

A szavazás részeredményét a nagyközönség időről-időre a már megszokott TOP-listákon keresztül ismerheti meg. A TOP-listák minden esetben azt tükrözik, hogy a szavazás során kialakult aktuális rangsorban mely jelöltek állnak az élen. Ezen listák közzétételének rendje a Pályázati Felhívás szerint a következő:

·         TOP20 – 2016. március 2. (szerda), 10:00 óra

 • TOP15 – 2016. március 4. (péntek), 10:00 óra
 • TOP10 – 2016. március 8. (kedd), 10:00 óra
 • TOP5   – 2016. március 10. (csütörtök), 10:00 óra
 • TOP3   – 2016. március 11. (péntek) 10:00 óra 

 

A két esztendeje alapított De Châtel Rudolf-emlékdíj e pályázati évben is lehetőséget kínált arra, hogy a páciensek saját történetük megírásával és beküldésével ne csak saját orvosukat, hanem egy-egy kezelés során megismert, elismerésre méltó osztály teljes kollektíváját is felterjesszék. Ez utóbbi díjra idén 18 jelölés érkezett. A felterjesztett osztályok, részlegek kiválóságát valamennyi esetben a betegek által megírt, a megélt tapasztalatokat életszerűen, olykor rendkívül meghatóan bemutató történetek sora tette még hitelesebbé.


A De Châtel Rudolf-emlékdíjra idén felterjesztett csoportok a következők:

 • Egyesített Szent István és Szent László Kórház Onkológiai Centrum (Budapest)
 • Bács-Kiskun Megyei Kórház Ortopédiai Osztály (Kecskemét)
 • Bács-Kiskun Megyei Kórház Traumatológiai és Kézsebészeti Osztály (Kecskemét)
 • MH EK Honvédkórház Idegsebészeti Osztály (Budapest)
 • Mohács Kórház Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály (Mohács)
 • Orosházi Kórház Fül- Orr- Gégészet (Orosháza)
 • Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet, Cisztás Fibrózis Részleg (Budapest)
 • Országos Onkológiai Intézet, Fej- Nyak és Sebészeti Osztály (Budapest)
 • PTE KK Idegsebészeti Klinika (Pécs)
 • PTE KK Fül- Orr- Gégészeti és Fej- Nyaksebészeti Klinika (Pécs)
 • Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika (Budapest)
 • Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika, Intenzív Terápiás Osztály (Budapest)
 • Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika, Újszülött Intenzív Osztály (Budapest)
 • Semmelweis Egyetem II. sz. Sebészeti Klinika (Budapest)
 • Semmelweis Egyetem III. sz. Belgyógyászati Klinika (Budapest)
 • SZTE SZAKK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet, I. Részleg - I. Sebészeti Klinikai Intenzív Terápiás Részleg (Szeged)
 • SZTE SZAKK Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet, II. Részleg - Új-Klinikai Intenzív Terápiás Részleg Neuro-Trauma (Szeged)
 • Tolna Megyei Balassa János Kórház Pszichiátriai Osztály (Szekszárd)
   

Az Astellas-közönségdíjra jelölt orvosok, valamint De Châtel Rudolf – emlékdíjra felterjesztett csoportok listája, bemutatása, valamint a jelölő történetek a pályázat weboldalán megtekinthetők: http://evorvosa.astellasdij.hu/candidates/, http://evorvosa.astellasdij.hu/groups/

Míg az egyéni jelölések esetében az idei legjobbakról hagyományosan az internetes közönségszavazás dönt, a De Châtel Rudolf-emlékdíjra felterjesztett csoportok rangsorát a díj alapítói határozzák meg.
 

A pályázattal kapcsolatos további aktuális információk a www.astellasdij.hu/evorvosa, és a https://www.facebook.com/astellas.azevorvosa internetes oldalakon érhetők el.  

 

Kövessen minket a Facebookon is!