Egészségügy 2016. április 26. 11:45

Közeleg az újabb "pollentámadás"

Közeleg az újabb "pollentámadás"
A rossz időjárás, a sok zápor az allergiásoknak kedvezőtlen pollenhelyzetnek vetett véget, ugyanakkor lassan kezdődik a következő kellemetlen időszak - közölte az Országos Közegészségügyi Központ osztályvezetője az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

Magyar Donát elmondta, hogy ebben az időszakban a gyepalkotó pázsitfűfélék szórják a pollenjeiket, a parlagfű azonban még messze van ettől. Idén egy új allergén is megjelent a levegőben: a komlógyertyán pollenje. Bár ez a növény Magyarországon nem őshonos, a kertészetileg telepített fák miatt előfordulhatnak miatta tünetek. Kiemelte, hogy a fű nyírásával, a kert gondozásával hatékonyan védekezhetnek az allergiások.


Fotó: ÁNTSZ/MTVA
 

Kövessen minket a Facebookon is!