Kunszállás 2016. június 4. 20:00

Katonás hétvége Kunszálláson

Képgaléria
Katonás hétvége Kunszálláson
Több ezer ember látogatott ki a III. Nemzetközi Harcászati és Military Fesztivál második napján a közel húsz hektáros Kunszállási Somogyi Lovas Szabadidőközpontba. A június 3-ától 5-éig tartó három napos HMFEST a különböző történelmi korok harci kultúráját, öltözetét, fegyverzetét mutatja be a felvonultatott hadi járműveken, masírozó alakulatokon keresztül. Az ünnepélyes zászlófelvonást a nézők felett átrepülő Gripen vadászgép üdvözlése tette egyedivé, de a nap folyamán a puskadörrenések és a tankok dübörgései is gondoskodtak a military hangulatról. Délután egy II. világháborús csatajelenetet láthattak az érdeklődők valódi fegyverropogással, pirotechnikai látványelemekkel. A felsorakoztatott és kipróbálható harci járművek mellett veterán bemutatók, military gyűjtemények, gyermekprogramok várják a családi fesztiválra vasárnap is a katonáskodást kedvelő érdeklődőket.

Kövessen minket a Facebookon is!