Közélet 2014. május 25. 16:09

Akik a legtöbbet tették a városért

Képgaléria
Akik a legtöbbet tették a városért
Felállva, és vastapssal köszöntötték Kerék Csaba testnevelőt a Városalapítók napi ünnepi közgyűlésen, amikor átvette díszpolgári kitüntetését. Ugyanezzel a tisztelettel üdvözölték azt is, amikor Stuhl József posztomusz díszpolgári címét vette át dr. Stuhl Éva.

Az ünnepi testületi ülésen Kapus Krisztián polgármester köszöntötte a kitüntetetteket, a város polgárait, és külföldi vendégeinket. Beszédében elmondta, a városalapítók napján fejet hajtunk azok előtt, akik várost, hazát teremtettek nekünk ezen a tájon, elérték, hogy 240 évvel ezelőtt mezővárosi rangot kapott Kiskunfélegyháza. Hiszem, hogy őseink emlékezete, példája ma is áthatja mindennapjainkat – tette hozzá a polgármester.

Kapus Krisztián köszöntője után átadta a város kitűntető címeit azoknak, akik az elmúlt időszakban legtöbbet tettek a város fejlődéséért, gazdaságának, kulturájának, sportjának, egyészségügyének és közösségi életének erősítéséért.

„Kiskunfélegyháza Város Díszpolgára” címet vehettet át Kerék Csaba testnevelő. Posztomusz „Kiskunfélegyháza Város Díszpolgára„ címmel tüntették ki Stuhl József testnevelőt.

„Kiskunfélegyházáért” kitüntető címmel ismerték el Kapus Béláné nyugalmazott iskolaigazgató munkásságát. „Petőfi Emlékérmet” vett át Deli József nyugalmazott honvéd ezredes és Mayer Lászlóné Nyugalmazott pedagógus.

„Kiskunfélegyháza Város Ifjúságának Neveléséért” Dorogi Sándorné és Mészáros Sándorné pedagógusok, „Kiskunfélegyháza Város Közművelődéséért” Miklya Luzsányi Mónika író, „Kiskunfélegyháza Város Közszolgálatáért” Szlávikné Kasza Margit, a polgármesteri hivatal osztályvezető helyettese, „Kiskunfélegyháza Város Szociális Ellátásáért” Pintér Lászlóné vezető gondozó, „Kiskunfélegyháza Város Sportjáért” Fazekas Lajos maratoni futó és Korponai Zoltán asztaliteniszező vehette át a díjat.

„Kiskunfélegyháza Város Művészeti Tevékenységéért” Frigyesi Tünde balettmestert és Gergely Erzsébet ének pedagógust, „Kiskunfélegyháza Roma Közösségéért Végzett Munkáért” Terbe Tiborné dajkát, Kiskunfélegyháza Város Közbiztonságáért” Marcényi Csaba polgárőr egyesületi elnököt tüntették ki.

„Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testülete Elismerő Oklevelével” Bujdosó Imrénének a Megbecsülés Klub vezetőjének, Dongó Jakab vőfélynek, Fábián József pedagógusnak, Vitéz G. Nagy János ny. honvéd őrnagynak, Dr. Kurth Endre Csaba háziorvosnak, Márton Györgyné óvodapedagógusnak, Nagy Zsolt pedagógusnak, a PARAKLETOS Könyvesháznak, a Plain-Rock Egyesületnek, Pototzky Antal István repüléskutató mérnök-tábornoknak, Rácz Éva Rózsa vállalkozónak, Riskó Eszter óvodapedagógusnak, Sebők János uszodamesternek, Tóth Pál karbantartónak és Turcsányiné Kertész Ilona tanítónak ismerték el a város érdekében végzett lekiismetretes munkáját.

Az ünnepség keretében vehették át a Helyismereti Vetélkedő győztesei is az okleveleket. A tizedik alkalommal megrendezett versenyben az 5-6. osztályos csapatok közül a Doktor Emese, Kiss Noémi, Besze Boglárka alkotta Platán iskolai közösség nyert. A 7-8. osztályos korcsoportban is a Platán iskola csapata diadalmaskodott Görög Viviennek, László Klaudiának és Fazekas Bencének köszönhetően. A középiskolások legjobb helyezését a Móra gimnázium tanulói, Gyöngyösi Ráhel, Sánta Enikő és Keserű Fanni harcolták ki.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!