Közélet 2016. november 4. 15:30

Villámcsődület Buda Ferenc tiszteletére

Képgaléria
Villámcsődület Buda Ferenc tiszteletére
A Lakiteleki Népfőiskolán barátai és határon túli fiatalok körében ünnepelhette nyolcvanadik születésnapját Buda Ferenc a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-, József Attila- és Magyar Örökség-díjas költő, műfordító.

A magyar költészet egyik kiemelkedő alakját Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, Lezsák Sándorné, a Népfőiskola Alapítvány elnöke, valamint a XXI. Országos Ifjúsági Honismereti Akadémia résztvevői köszöntötték.

Lezsák Sándor fényképek segítségével idézte meg a régmúlt időket, és néhány történettel emlékezett a közösen eltöltött eseményekre.

Ezt követően a költő osztott meg néhány 1956-ban született, és a forradalomról szóló verset a jelenlévőkkel, így a születésnapi villámcsődület egy csapásra '56-os megemlékezéssé is vált.

A megjelentek egy népdal eléneklésével is megajándékozták a nyolcvanadik születésnapját ünneplő költőt.
 

Kövessen minket a Facebookon is!