Hirdetmények 2017. május 6. 11:30

Tájékoztató a külterületi hulladékszállítás változásairól

Tájékoztató a külterületi hulladékszállítás változásairól
Az önkormányzat városüzemeltetési osztálya tájékoztatja a lakosságot, hogy május 1-jétől Kiskunfélegyháza külterületén a zsákos szilárdhulladék-kezelési közszolgáltatás változik a vonatkozó helyi önkormányzati rendelet értelmében. A változások az alábbiak:

Fotó: illusztráció
 

  • a külterületi lakosok és a közszolgáltató (FBH-NP Közszolgáltató Nonprofit Kft., továbbiakban: szolgáltató) között közszolgáltatási jogviszony megléte/létrehozása szükséges a közszolgáltatás igénybevételéhez;
  • a szolgáltató által biztosított, emblémás zsákot a külterületi lakos kizárólag csak a jogviszony létrejötte után a szolgáltatótól szerezheti be, amelyről a szolgáltató névre, pontos címre vonatkozó bizonylatot állít ki és ad a lakosnak;
  • a szolgáltató a bizonylat egy példányát elküldi az NHKV Zrt.-nek, ami kiszámlázza a lakosnak a megvásárolt zsák/zsákok után járó díjat és a lakos kizárólag csak a Zrt. felé fizetheti be a díjat;   
  • a külterületi üzletekben történő emblémás hulladékgyűjtő zsák árusítása megszűnik;
  • a rendelet szerint előírt mennyiségű zsák (évente 52 db, illetve egyedül élő 60 év feletti lakos esetében évente 26 db; de idén május 1-je és október 31-e között 26 db, illetve egyedül élő 60 év feletti lakos esetében 13 db) beszerzése és kifizetése esetén a már jogviszonnyal rendelkező lakos igénybe veheti a házhoz menő lomtalanítást évente kétszer és a Csongrádi úti hulladékudvar használatára is jogosulttá válik,
  • az eddig bevált és kialakított gyűjtőútvonalak és gyűjtőnapok nem változnak, a zsákok elszállítása viszont heti rendszerességgel fog történni (minden csütörtökön és minden pénteken).  


A jogviszony létrehozásának és a zsákok beszerezhetőségének megkönnyítése érdekében a szolgáltató kihelyezett ügyfélszolgálatot biztosít hosszútávon a külterületen élő, érintett lakosok részére.

A kihelyezett ügyfélszolgálat helye: Kiskunfélegyháza XI. körzet 1. (Haleszi Gazdakör épülete).

Időpontjai május-júniusban:

május 8., 15., 22. és 29.: hétfői napokon 9 és 14.30 között.  

június 12-e és 26-a hétfői napokon 9 és 14.30 között.

(A júliusi és az azt követő kihelyezett ügyfélszolgálatok időpontjairól a későbbiekben adunk tájékoztatást.)

A fentiektől eltérő hétfőn és minden kedden a jogviszony létrehozása és a zsákok beszerezhetősége a Petőfi tér 8. sz. alatt a külterületi lakosoknak is biztosított ügyfélszolgálati időben (9 és 14.30 között).  


 

Kövessen minket a Facebookon is!