Közélet 2014. január 15. 10:41

Másfél millió forint a hungarikumok népszerűsítésére

Másfél millió forint a hungarikumok népszerűsítésére
1,5 millió forintos támogatást nyert a Kiskunfélegyházi Testvér- és Partnervárosi Egyesület A nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, kutatásának, népszerűsítésének, megőrzésének és gondozásának támogatására kiírt pályázaton – tudtuk meg Dongó Anitától, a polgármesteri hivatal külkapcsolati és EU referensétől.

A pályázat célja a Hungarikumok Gyűjteményében, a Magyar Értéktárban valamint a Félegyházi Értéktárban szereplő értékek megismertetése a partnervárosokkal. Ennek érdekében a Városalapítók Napjához kapcsolódóan testvérvárosi találkozót szervez Kiskunfélegyházán az egyesület.

A rendezvény ideje alatt a vendégek megismerhetik az értékgyűjtés, értékőrzés folyamatát, a hungarikumokat és nemzeti értékeket, a helyi értékeket, valamint a hagyományos mesterségeket.

Kövessen minket a Facebookon is!