Sport 2018. szeptember 30. 13:30

Megszakadt a veretlenségi sorozat

Némileg váratlanul hazai pályán szenvedett vereséget az eddig veretlen Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjának 8. fordulójában. A vendég Lakiteleki TE kihasználta helyzeteit, a KHTK II. játékosai joggal voltak bosszúsak a mérkőzés után, hiszen értékes pontokat veszítve lépéshátrányba kerültek a bajnokság élbolyában.

Veretlenül, a bajnokság második helyéről várták a Kiskunfélegyházi HTK II. játékosai a Lakiteleki TE elleni összecsapást szeptember 29-én.

A félegyházi együttes jó rajtot vett a megyei II. osztályú bajnokságban, öt mérkőzésből négyszer győzött egy döntetlen mellett, a vendégcsapat ezzel szemben csupán négy pontot szerezve az alsóházban tanyázott.

Az aktuális forma és az előzmények ellenére a Lakitelek szerezte meg a vezetést a 30. percben, a KHTK II. hiába jutott el helyzetekig, azokat nem váltotta gólra. A vendég gárda harcosan játszva tartotta előnyét, sőt a második félidőben tovább növelte azt Hencz Viktor duplájával. (0-3)

0-3 után az utolsó félórában minden erejét mozgósította a félegyházi csapat, de ezen a napon a játékosoknak semmi sem sikerült. A csereként beálló Valkovics Gábor révén ugyan a szépítés összejött, de ezúttal a kapufáról is kifelé pattant a labda, a pontszerzés elmaradt.

A Kiskunfélegyházi HTK II. némileg váratlanul első alkalommal kapott ki a 2018/19-es szezonban.

Értékelés:

Kádár Tamás (játékos-edző, KHTK II):

- Az ellenfél fölénk nőtt a játék minden elemében. Helyzetkihasználásban és koncentrációban is jobb volt. Az első félidőben talán több lehetőségünk adódott, de a labdarúgást gólra játsszák, a vendégek kihasználták a hibáinkat, futottunk az eredmény után.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 8. ford. 09. 29.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Lakiteleki TE 1-3 (0-1)

Gólszerzők: Valkovics Gábor 80. p. ill. Erős Gergő 30. p., Hencz Viktor 53. p., 59. p.