Sport 2018. szeptember 30. 15:30

XII. Hirös Félmaraton

Szeptember 23-án rendezték meg a XII. Hirös Félmaraton futást Kecskeméten, a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban. A rendezvény célja volt, hogy az egészséges életmód népszerűsítse és a futás örömeinek megismertetése korra, nemre tekintet nélkül.

Az időjárás igen kedvező volt a versenyen, napsütéses szép időben futhattak a versenyzők. Az óvodás és iskolás futamban mintegy százan, a 7 km-en 186-an, a 14 km-en 71-en és a 21 km-en 152-en teljesítették a távokat. Kiskunfélegyházát a futóversenyen a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub versenyzői és a lelkes amatőr futók képviselték. Mindannyian sikeresen teljesítették a távokat kiváló eredményekkel.

Az óvodás és iskolás futamok győztesei Czene Attila úszó olimpiai bajnoktól, a Magyar Szabadidőspot Szövetség elnökétől vehették át a kupákat és érmeket.

A rendezvény 7 km-es távján Boronkay Péter paratriatlonista, riói paraolimpikon is rajthoz állt, és futamában abszolút 3. helyezett és korcsoportjában 1. helyen ért a célba.

A 14 km-es távon abszolút kiskunfélegyházi siker született, Németh László a Jogging Plus Szuperinfó Futóklub triatlon edzője elsőként futott át a célvonalon, amire a lelkes tanítványai nagyon büszkék voltak. Hangos szurkolással futották le vele az utolsó métereket.