Sport 2018. október 13. 11:30

Hengerelt az U16-os kosárcsapat

Fölényesen, 102-39-re nyert hazai pályán a Félegyházi Térségi Sportiskola U16-os kosárcsapata a Pityke KSE ellen a regionális fiú kadett bajnokság 2. fordulójában, október 12-én. Simon Zoltán és Laczkó Róbert által vezetett együttes egy percig nem adott esélyt ellenfelének, már az első negyedben közel 20 pontos előnybe került és a későbbiek során sem csökkent a különbség. Az eredményes támadójáték mellé jó védekezés párosult, minden játékos hozzátett a sikerhez.

Regionális fiú kadett (U16) bajnokság, 2. forduló

Félegyházi TSI - Pityke KSE 102 : 39

( 20:2, 28:7, 29:9, 25:21 )

Ideje: 2018. október 12. ( péntek ), 17:45

Helye: Kiskunfélegyháza, Városi sportcsarnok, Kossuth u. 35.

FTSI: Kasza 44/3, Szűcs T. 22, Szeri 11, Kovács B. 8/3, Szűcs L. 4, Szűcs B. 4, Farkas 3, Nemes 2, Zsigó B. 2, Varga -.

Edzők: Simon Zoltán és Laczkó Róbert

Edzői beszámoló:

„A labda nem hazudik – mondogatják sokan a híres NBA játékos szavait … És az edzésmunka sem – mondtuk tegnap a mérkőzés után edzőtársammal, Robival …

A fiúk hete óta nagyon komolyan készülnek! Magas célokat tűztek ki maguk elé, és ezért nagyon meg is akarnak küzdeni! Tegnap ebből egy jó nagy szeletet kaptunk is …

Hogy mennyire igaz a „ Mindennek az alapja a jó védekezés” mi sem bizonyítja jobban, mint hogy 8 és fél perc után tudta megszerezni ellenfelünk első pontjai – tegyük hozzá, a mi hibánkból.

Megállás nélkül dolgoztak a fiúk, 48:9 volt a félidő, 77:18 harminc perc után, amit vendégeink a végén kicsit „kozmetikáztak” ugyan, de így is eljutottunk a bűvös 100-as határig.

Jól tudtunk rotálni, a pályán lévő fiúk kivétel nélkül megszolgálták a bizalmat. Voltak periódusok, amikor 3 még serdülőkorú játékos alkotta az ötösünket.

Kilenc mérkőzés vár még ránk az alapszakaszban. Ahhoz, hogy a kitűzött célunkat, azaz a régiós döntőt elérjük, jövő héten szerdán Szegeden is hasonló játékot kell mutatnunk. Mindenesetre az első felvonás bizakodásra ad okot!”