Sport 2018. október 15. 09:30

Élre ugrott a KHTK II.

Fordulatos mérkőzésen 4-2-re legyőzte a Tiszaalpári SE-t a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság északi csoportjának 10. fordulójában. Az élbolyba tartozó KHTK II. hátrányból fordított az alsóházban lévő Tiszaalpár ellen. A győzelemnek, valamint a Kecskeméti LC kerekegyházi vereségének köszönhetően a bajnokság élére került a KHTK II.

A legutóbbi hazai vereségét kijavítva az előző körben fölényesen, 6-1-re nyert Pálmonostorán a Kiskunfélegyházi HTK II., így jó formában, a bajnokság második pozíciójából várhatta a Tiszaalpári SE elleni találkozót.

A vendégcsapatot irányító Fütyü Illés megszervezte játékát, mezőnyben kiegyenlített küzdelem alakult ki.

A vezetést némi meglepetésre a Tiszaalpár szerezte meg, de még az első félidőben fordított a KHTK II., előbb Farkas Gábor, majd pedig Valkovics Gábor talált be. (2-1)

A vendég együttesnek hátrányban is meg volt az esélye a pontszerzésre, de a helyzeteket elpuskázta, ellenben a KHTK II. gólra váltotta azokat. Kadosa Zsolt találatát követően a 75. percben Keresztesi Zoltán megpattanó szabadrúgása is utat talált a tiszaalpári kapuba. A 4-2-es végeredményt Gaál Márk állította be a 76. percben.

A KHTK II. az élmezőny körbeveréseinek köszönhetően a bajnokság élére állt a Kerekegyházi SE-t, az SC Hírös-Ép-et és a Kecskeméti LC-t megelőzve.

Kádár Tamás (játékos-edző, KHTK II.):

- Örülök a győzelemnek, a múlt heti nagyarányú siker után most itthon is bizonyítottunk. Benne volt a pontvesztés veszélye a mérkőzésben, nem játszottunk jól, az ellenfél megnehezítette a dolgunkat. Pontrúgásokból bizonyultunk veszélyesnek, ezzel kerekedtünk föléjük, a mezőnyben kiegyenlített játék folyt.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 10. ford. 10. 14.

Kiskunfélegyházi HTK II. – Tiszaalpári SE 4-2 (2-1)

Gólszerzők: Farkas Gábor 35. p., Valkovics Gábor 42. p., Kadosa Zsolt 68. p., Keresztesi Zoltán 75. p. ill. Csertő Bence 9. p., Gaál Márk 76. p.