Közélet 2014. január 30. 12:13

Kilencven évesen is életörömöt áraszt

Kilencven évesen is életörömöt áraszt
A kilencven éves Mócza Józsefet köszöntötte születésnapján Kapus Krisztián polgármester. A szépkorú férfi feleségével, Erzsike nénivel fogadta a vendégeket január 29-én I. kerületi tanyájukban. Miután átvette a virágcsokrot és az Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt oklevelet,lelkesen és szeretettel beszélt hosszú, munkás éveiről.

Józsi bácsi Kecskeméten született és ott is járt iskolába. Szüleinek 80 hold földje volt, amit később elvettek tőlük. Ő mégis kötődött a mezőgazdasághoz, a vidéki élethez, ezért teremtett új otthont és gazdaságot Kiskunfélegyházán. A tanya körül ma is tyúkok kapirgálnak, sertést hizlalnak és szarvasmarhákat tartanak. Családjuk segítségével földet művelnek. Idős kora ellenére minden munkában részt vesz. Fát vág, karbantartja a szerszámokat, gondozza a jószágokat.

A családi születésnapi ünnepséget a hét végén tartják, ahol több mint húszan ülik körbe a megterített asztalt. Szeretettel várják haza hat gyermeküket, tizennégy unokájukat és a két dédunokát.

 

H. S.

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!