Egészségügy 2021. április 16. 16:30

Jó hírt jelentett be Kásler Miklós az SMA-betegeknek

Jó hírt jelentett be Kásler Miklós az SMA-betegeknek
Kulcsfontosságú megállapodást kötött a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő az SMA-ban szenvedő magyar betegeknek, idén áprilistól egyedi méltányosság alapján elérhetővé válik hazánkban a Zolgensma nevű génterápiás gyógyszer – jelentette be közösségi oldalán Kásler Miklós.

Az egészségügyért is felelős Emmi minisztere emlékeztetett, hogy „a rendkívül drága készítmény alkalmazására korábban szinte kizárólag közösségi adakozással nyílt lehetőség Magyarországon”.

Megjegyezte azt is, hogy „az érintett kisgyermekekért formálódott összefogás erejét mutató, felemelő és megható történeteket ismerhettünk meg az utóbbi években” ennek kapcsán, a jövőben azonban TB-finanszírozással is elérhető lesz a gyógyszer.

„Az új megállapodás értelmében a gerinc eredetű izomsorvadásban szenvedő honfitársaink hamarabb és könnyebben juthatnak majd hozzá nélkülözhetetlen kezelésükhöz” – számolt be a miniszteri bejegyzésről a
Magyar Nemzet.

Fotó: Kásler Miklós Facebook-oldala
 

Kövessen minket a Facebookon is!