Sport 2021. május 26. 09:00

Bajnoki címet szereztek az U-19-es focisták

Megnyerte a megyei korosztályos bajnokságot a Félegyházi Térségi Sportiskola U-19-es labdarúgócsapata. Az együttes meggyőző fölénnyel biztosította be az aranyérmet, a többi csapat további eredményétől függetlenül behozhatatlan előnyre tett szert a szezonzárást megelőzően. Balog Huba edző csapatát lelkes hazai publikum ünnepelte a Honvéd Sporttelepen, a játékosok pezsgőben is fürödhettek.

Utolsó mérkőzését játszotta a Félegyházi TSI csapata az U-19-es bajnokság északi csoportjában, amelynek tétje az aranyérem bebiztosítása volt hazai oldalon.

A játékosok gyorsan dűlőre vitték a mérkőzés sorsát a Nyárlőrici LSC ellen. Csányi Dávid már a 6. percben betalált és az előnyt Tóth László duplázta meg büntetőből öt perccel később. (2-0)

Még az első félidőben Makány Nándor is bevette a vendég kaput, így a második félidőre csupán a végeredmény vált kérdésessé.

Az FTSI játékosai végig irányítva a mérkőzést végül magabiztos, 4-0-s sikert arattak.

Húsz mérkőzésükből 17-et megnyertek és két döntetlen mellett mindössze egyszer szenvedtek vereséget.

A lefújást követően a játékosok ünneplése sem maradt el, kis pezsgőzésre is jutott idő.

Balog Huba utánpótlás-vezetőedző értékelése:

– Köszönöm mindenkinek, edzőknek, vezetőknek, a pályán dolgozóknak, hogy segítségünkre voltak a bajnokság megnyerésében. Legnagyobb köszönet a játékosoknak, akik a sok nehézség ellenére teljes odaadással küzdöttek a szezonban.

U-19 Észak 21. ford., 05. 23.

Félegyházi TSI – Nyárlőrinci LSC 4-0 (3-0)

Gólszerzők: Csányi Dávid 6. p., 51. p., Tóth László 11. p. (büntetőből), Makány Nándor 25. p.