Sport 2021. június 7. 14:00

Újabb bajnoki címeknek örülhetnek a birkózók

Újabb bajnoki címeknek örülhetnek a birkózók
Az elmúlt hétvégén Győrszentivánon több utánpótlás országos bajnokságot rendeztek, ahol Nagyon szép eredményeket értek el a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői.

Szombaton a 12-13 éves fiúk szabadfogású küzdelmei zajlottak, ahol Bárány-Almási Tamás remekelt. A 69 kg-os súlycsoportban minden ellenfelét legyőzve szerzett újabb magyarbajnoki címet. Ezzel folytatta sikersorozatát, ugyanis két hete kötöttfogásban sem talált legyőzőre.

Vasárnap a 10-11 éves lányok között a Bárány-Almási család másik tagja, Bianka sem adta alább: Ő a 62 kg-osok között lett bajnok.

A 14-15 éves lányok is szépen helytálltak: az 50 kg-os súlycsoportban Páli Éva, a 66 kg-osok között pedig Kiss Henrietta állhatott a dobogó második fokára. Mindketten 3-szor győztek egy vereség mellett. Tapodi Zsófia ötödik lett a 66-kg-osok között.

Ezzel a teljesítménnyel a lányok megszerezték a harmadik helyet a csapatversenyben.

Ugyanott a 10 év alatti gyermekeknek is rendeztek egy gála versenyt, ahol a 37 kg-os Nagy Hunor három győzelemmel aranyérmes lett.

Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András és Polyák Dániel
 

Kövessen minket a Facebookon is!