Sport 2021. augusztus 21. 19:20

Kilencgólos győzelemmel kezdett a címvédő

Könnyed játékot és kiütéses hazai győzelmet hozott a Kiskunfélegyháza II. focicsapata és a Lakiteleki TE találkozója a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjának nyitófordulójában. A helyzeteit jól kihasználó Kiskunfélegyháza II. 4-0-s félidőt követően 9-0-s sikert aratott a Honvéd Sporttelepen.

A bajnoki címvédő Kiskunfélegyháza II. hazai győzelemre készült, amihez a nyáron meggyengült Lakiteleki TE csapatán át vezetett az út augusztus 21-én.

Az első szűk félóra gól nélkül zajlott, a vezetést a 28. percben Tóth István találatával szerezte meg a Félegyháza. (1-0)

A vezető gólt hamarosan újabbak követték. Néhány percen belül Makány Nándor, Szabovik György és Erős Gergő is bevette a lakiteleki kaput, így a szünetre megnyugtató 4-0-s hazai előny alakult ki.

A fordulást követően hazai fölénnyel telt el az első húsz perc. A gólhenger a 66. percben Polgár Szabolcs találatát követően indult be ismét. A hajrában Szabovik György és Sánta Dávid is betalált. Az utolsó gólokat a csereként pályára lépő rutinos Némedi Norbert jegyezte, aki beállította a 9-0-s végeredményt.

Lapsánszki Tamás (edző, KHTK II.):
– A felkészülés jól sikerült, amit terveztünk, elvégeztük. Az edzőmeccseinket magasabb osztálybeli csapatok ellen játszottuk és egészen jól helytálltunk. Tudtuk, hogy a Lakiteleki TE a nyáron meggyengült, örülünk a fölényes győzelemnek. Minden játékosom pályára lépett és a siker lendületet adhat a szezonkezdésben.

Bács-Kiskun Megyei II. Észak 1. ford., 08. 21.
Kiskunfélegyháza II. – Lakiteleki TE 9-0 (4-0)

Gólszerzők: Tóth István 28. p., Makány Nándor 32. p., Szabovik György 34. p., 72. p., Erős Gergő 39. p., Polgár Szabolcs 66. p., Sánta Dávid 76. p., Némedi Norbert 79. p., 83. p.