Gátér 2021. augusztus 27. 12:00

Gátér község büszke értékeire

Gátér község büszke értékeire
Gátéron megnyitották a községháza udvarán, a régi orvosi rendelőből kialakított bemutatótermet, amelyben ízelítőt kapnak a látogatók, milyen gazdag értékekben Gátér. Gellér Csaba fafaragó munkái 2018-ban kerültek a helyi értékek közé. Munkáját dicséri a központi parkban felállított Árpád-szobor is.2018-ban, az értéktárba történő felvételekor Csaba bemutató szövegében a következőket írta: "Kigondolom, elképzelem, mit szeretnék faragni, és ahhoz választom ki mindig a megfelelő formájú rönköt vagy deszkát. Szeretem a faforgács illatát, a kerekedő formáját, ahogy lepottyan a földre, és lassan előbújik, amit elképzeltem. Büszkeséggel tölt el, hogy ezek a darabok őrzik kezem nyomát. Mindig az ihlet hatására faragok."Ezt a gyönyörű alkotást egy vers ihlette, Szőke István Attila: A Csodaszarvas című verse.
  

Kövessen minket a Facebookon is!