Gátér 2021. szeptember 28. 14:00

Szüreti ünnep volt Gátéron

Képgaléria
Szüreti ünnep volt Gátéron
Hosszú évek hagyományát követve idén is megrendezték a szüreti ünnepet Gátéron. A községi önkormányzat és a Faluház közös rendezvényét szeptember 25-én tartották meg.

14 órakor indultak a fogatok a település sportpályájáról, ahol előzőekben Kapás Mihály atya megáldotta az újbort és a felvonulókat. Az utcákon nótaszóval és tánccal ünnepeltek a falubeliek, sok helyen süteményekkel és pálinkával várták a népes csapatot. A megszokott díszes fogatok mellett szamaraskocsi és mezőgazdasági járművek is helyet kaptak, évek óta kedvelt és fontos eseménye ez a gátériaknak. A felvonulás után a sportpályán rögtönzött táncház alakult, majd este bál várta az érdeklődőket a Faluházban.

Z. A.
    

Kövessen minket a Facebookon is!