Kistérség 2022. január 10. 16:00

Tiszakécskei cég építheti meg az M44 gyorsforgalmi utat Kecskemét és Szentkirály között

Tiszakécskei cég építheti meg az M44 gyorsforgalmi utat Kecskemét és Szentkirály között
A tiszakécskei székhelyű Hódmezővásárhelyi Útépitő (Hódút) Kft. építheti meg az M44-es gyorsforgalmi út Kecskemét és Szentkirály közötti szakaszát, nettó 106 milliárd 996 millió forintért. A becsült ellenérték nettó 110 milliárd 105 millió forint volt.

Borítókép: Illusztráció – Az M44-es korábban elkészült pályája
Fotó: Dernovics Tamás – magyarepitok.hu


A nyílt tender eredményét az ajánlatkérő NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. közölte az uniós közbeszerzési közlönyben – írta a keol.hu.

Ezeke alapján megépül az M44 2x2 sávos gyorsforgalmi út Kecskemét (5 sz. főút) – Szentkirály közötti 32,3 km egybefüggő szakasza, ami csatlakozik az építés alatt lévő Szentkirály–Lakitelek szakaszhoz.Szakmapolitikai döntés alapján az M8 gyorsforgalmi útként megtervezett Kecskemét–Nagykőrös szakaszt is M44 gyorsforgalmi útként kell forgalomba helyezni.

– Tervezési sebesség: 110 km/h

– Koronaszélesség: 22,50 m

– Forgalmi sáv szélesség: 3,50 m

– 5 sz. főútnál turbó körforgalmú csomópont

– 441 sz. főútnál különszintű csomópont,

– Egy egyszerű kétoldali pihenőhely

– Összesen 14 db műtárgy melyek között van 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi út átvezetését szolgáló olyan híd (vagy felüljáró, vagy aluljáró), melynek két közvetlen támasza közötti legnagyobb szabadnyílása 44,0 méter.

Kövessen minket a Facebookon is!