Gátér 2023. szeptember 18. 18:20

Szüreti felvonulás és bál volt Gátéron

Képgaléria
Szüreti felvonulás és bál volt Gátéron
Hagyományos szüreti felvonulásra várták az érdeklődőket Gátéron szeptember 16-án, szombaton.

A példaértékű összefogás eredményeképpen idén is már kora délután kezdetét vette a gyülekező, a faluból és a környező településekről is érkeztek fogatosok, csikósok, traktorosok, akik a szüreti menet részét képezték a későbbiekben. Az esemény 14 órakor ünnepélyes megnyitóval kezdődött, ahol beszédet mondott Jánosiné Gyermán Erzsébet polgármester, majd Benes Roland atya terményáldása után elindult a szüreti felvonulás. Az ünnepi menet a falu minden utcáját végigjárta, tánccal, énekkel köszöntötték az újbort, az ott lakók enni- és innivalóval, süteménnyel, gyümölccsel hálálták meg a remek hangulatot. A háromórás felvonulás a sportpályán fejeződött be, ahol addigra a Nagy László és Fazekas Pál által készített marhagulyás is elkészült, amit jóízűen elfogyasztottak a résztvevők.

A napot egy hamisítatlan szüreti bál zárta, ahol a talpalávalót az Unicum Band húzta.

Z. A.
        

Kövessen minket a Facebookon is!