Gátér 2023. szeptember 30. 14:00

Tizenkilenc hősi halott katonát exhumáltak Gátéron

Tizenkilenc hősi halott katonát exhumáltak Gátéron
A második világháborúban hősi halált halt magyar katonát exhumáltak Gátér köztemetőjében a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Hadisírgondozó és Hőskultusz Igazgatóság munkatársai- számolt be az MTI.

Borítókép: Magyar hadisírgondozás Facebook-oldal

Az igazgatóság a Facebook-oldalán azt írta: Gátér temetőjében az 1948-ban készült jelentés szerint 11 nevesített és 12 ismeretlen magyar katonát temettek el. A hadisírgondozó osztály munkatársai augusztus 1. és 3. között végezték el a feltárást, amelynek során végül 19 egykori katona maradványát tárták fel. Személyi azonosításra egy esetben sem volt lehetőség tették hozzá. Az exhumált katonák földi maradványait Budapestre, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Hadisírgondozó és Hőskultusz Igazgatóság erre a célra kijelölt objektumába szállították.

A magyar katonák újratemetése a budapesti Fiumei úti sírkert 52-es parcellájában, a második világháborúban hősi halált halt magyar katonák számára kijelölt parcellarészen lesz még idén ősszel adta hírül vármegyei önkormányzat.
                    

Kövessen minket a Facebookon is!