Program 2023. november 5. 16:00

Textíliák, festménybe öntve

Textíliák, festménybe öntve
Horváth Richárd textilművész kiállítása nyílik meg november 6-án, hétfőn 18 órakor a KSzC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium aulájában. A tárlat két hétig látogatható.A kelmék öltöztetik testünket, környezetünket. A 3D-s textilszobrászattal kifejezhetem magam – vallja Ricsi a Horváth Textilművész közösségi oldalának rövid bemutatkozásában. A női szabóként végzett szakemberrel 2017-ben találkozhattak olvasóink, akkor mutattuk be a divatbemutatójára készülő 22 éves fiatalt.

A rendhagyó eseményen 50 modell – 16 és 44 éves kor között – valamennyien az utca emberei – vonultatta fel a színpadon az általa kiszabott és megvarrt ruhákat. Közöttük volt Ricsi édesanyja, Simonyi Katalin is. A kollekciót minden értelemben a sokszínűség jellemezte, hiszen a 36-ostól az 54-es méretig, a legkülönbözőbb stílusirányzatok képviseletében, a hétköznapok viseletétől az abroncsos báli ruháig minden megjelent a közönség előtt. 

Most, november elején pedig textildombormű-kiállítását mutatja be a félegyháziaknak.

                     

Kövessen minket a Facebookon is!