Helyi hírek 2024. július 10. 12:00

Véget ért az érettségi

Véget ért az érettségi
– Lezárultak a közép- és emeltszintű érettségi vizsgák a Móra Ferenc Gimnáziumban, örömmel adjuk hírül az eredményeinket – tájékoztatta lapunkat dr. Kása Zsuzsanna intézményvezető.

– 108 nappali tagozatos végzős tanulónk tett érettségi vizsgát, közülük többen egy, két illetve három tantárgyból is emelt szinten mérettették meg magukat. Összesen 127 emelt szintű vizsgaeredmény született: idegen nyelv (angol, német, olasz, francia), magyar nyelv és irodalom, történelem, matematika, földrajz, biológia, kémia, digitális kultúra, testnevelés és belügyi rendészeti ismeretek tantárgyakból emelteztek végzőseink.

Az emelt szintű érettségi nehézségi fokát mutatja, hogy az 60% felett már jeles érdemjegyet ér. Ehhez mérten ki szeretnénk emelni a 90% feletti emelt szintű érettségi eredményeket: egy vizsgázó magyar nyelv és irodalomból (felkészítő tanár: Kovácsik Zita), egy vizsgázó német nyelvből (Felkészítő tanár: Dobó Aliz), ketten történelem tantárgyból, egyikőjük 99%-kal (felkészítő tanár: Szolnoky Tamás), ketten digitális kultúra tantárgyból (felkészítő tanár: Gál Zoltán), ketten olasz nyelvből (felkészítő tanár: Kiss Gabriella, Fábián Fruzsina)

24 érettségiző pedig angol nyelvből nyújtott ilyen kimagasló teljesítményt (felkészítő tanárok: dr. Szabó Gyuláné Matyók Katalin, dr. Farmasiné Vízhányó Anita, Szana Beáta, László Erika Mónika, Rácz-Házi Adrienn, Kissné Fekete Éva).

Matematika vizsgatárgyból született kimagasló eredmények: Négyen emelt szinten 80% feletti eredményt értek el (Felkészítő tanár: Gémesné Székely Enikő). Ketten pedig a középszintet 100%-ra teljesítették (Felkészítő tanár: B. Tóth Orsolya) Gratulálunk a diákoknak és tanáraiknak!

Emelt szintű idegen nyelv érettségi 60% feletti teljesítésével B2 szintű középfokú nyelvvizsga szerezhető: 77 diákunk érte el ezt idén.


Végzőseink összességében a következő nyelvvizsga eredményekkel büszkélkedhetnek:

B2 szintű középfokú nyelvvizsgák:
francia nyelv: 1 fő
olasz nyelv: 6 fő
német nyelv: 12 fő
angol nyelv: 65 fő


C1 szintű felsőfokú nyelvvizsgák:
angol nyelv: 21 fő

Ezúton köszönjük az osztályfőnökök hat- illetve négyéves munkáját: Bata Szilvia, Szana Beáta, Kornokovics Györgyi és Kiss-Fekete Bence tanároknak.

A 12. évfolyamosok mellett előrehozott érettségi vizsgák letételére is van lehetőség bizonyos tantárgyakból 10. illetve 11. évfolyam végén. Ezzel a lehetőséggel 92 alsóbb évfolyamos tanulónk élt idén, többen két tantárgyból is, így összesen 122 középszintű, valamint 16 emelt szintű vizsgaeredmény született. Vizsgáztak ének-zene, földrajz, vizuális kultúra, digitális kultúra tantárgyakból, angol, német, olasz és latin nyelvekből.  Középszinten 90% feletti eredményt ért el angol nyelvből 33 diák, német nyelvből négyen, vizuális kultúra tantárgyból ketten, olasz nyelvből egy tanuló. Emelt szintű angol előrehozott érettségin 11 tanuló nyújtott 90% feletti teljesítményt (felkészítő tanárok: Kiss Gabriella, Kisné Letkó Bernadett, dr. Farmasiné Vízhányó Anita, Görög József).

Nemcsak nappali tagozaton, hanem levelező tagozatos oktatás keretei között is fel tudnak készülni felnőtt hallgatóink az érettségi vizsgákra munka mellett. Ebben a tanévben 76-an szerezték meg sikeres érettségi bizonyítványukat ily módon. Ők jellemzően egészségügyi dolgozók, illetve a Magyar Honvédség hivatásos állományának tagjai.

Érettségizett tanulóinknak kívánjuk, hogy érjék el céljaikat, találják meg a sikert és a boldogságot!

                            

Kövessen minket a Facebookon is!