Közélet 2013. december 19. 19:22

Kiskunfélegyháza legifjabb polgárai

Képgaléria
Kiskunfélegyháza legifjabb polgárai
Ünnepélyes keretek között kiskunfélegyházi polgárrá fogadta a város a 2013-ban született babákat. A kicsiket, szüleiket és nagyszüleiket Kapus Krisztián polgármester köszöntötte december 19-én, csütörtökön a városháza dísztermében.

Mint az ünnepségen elhangzott: idén 250 gyermek született Kiskunfélegyházán, ebből 98 család 102 kisbabát hozott el a köszöntésre. Az emléklap mellé 5 ezer forintos vásárlási utalvánnyal kedveskedett a város minden apróságnak.

„Szeresd a gyermeket, öleld szivedre őt,
Ringasd el lágyan a szegény kis szenvedőt,
Lehunyt pilláinak töröld le könnyeit:
S mig te a gyermekek könnyét törölgeted,
Egy láthatatlan kéz a csillagok felett
Letörli vétkeid!”
– idézte a polgármester Móra Ferenc szavait, majd emlékeztette a jelenlévőket a közelmúlt családbarát intézkedéseire, így például a GYED-extrára, a GYES és a GYED melletti munkavállalásra, valamint a diplomás GYED bevezetésére.

Az ünnepséget a Móra utcai óvoda Micimackó csoportjának műsora zárta.

Kövessen minket a Facebookon is!