Közélet 2014. február 21. 12:10

Éjjel dolgozott, nappal a gyermekeit nevelte

Képgaléria
Éjjel dolgozott, nappal a gyermekeit nevelte
A 90 éves Réczica Istvánnét köszöntötte egy csokor virággal és oklevéllel Kapus Krisztián polgármester február 21-én. Manci néni jó hangulatban, lánya és családja körében fogadta a jókívánságokat.

Munkával telt az egész életem mesélte a vendégeknek az ünnepelt. Éjszaka dolgoztam, nappal pedig a gyermekeimet neveltem, főztem és elvégeztem a háztartási munkát. Férjemmel 59 évig éltünk boldog házasságban, négy gyermekünk született, közülük egy már sajnos nincs közöttünk. A kilencvenhez közeledve a téli hónapokat itt a lányoméknál töltöm, de alig várom már a tavaszt, hogy kimehessek kis kertes házamhoz, ahol gondozom a virágoskertet, rendben tartom az utcai frontot, beszélgetek a szomszédaimmal, az arra járókkal. Ott felidézem a régi emlékeket, amikor az unokáim oda jártak, kifestették képekkel a garázst, énekeltek, én pedig finom sütikkel kényeztettem őket.

Manci nénit a gyermekein kívül hét unokája és tizenegy dédunokája köszönti születésnapján, szombaton, a családi összejövetelen.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!