Közélet 2014. március 3. 16:14

Borbarát klub alakult

Képgaléria
Borbarát klub alakult
Megalakult a Borbarátok Klubja Kiskunfélegyházán. Az alakuló ülésre 42-en fogadták el Makai Lászlóné ipartestületi elnök meghívását. A klubalapítás ötletét az adta, hogy az Vállalkozók Ipartestülete eddig is évente két alkalommal szervezett borászati bemutatót, amelyek minden alkalommal sok érdeklődőt vonzottak. A szervezők úgy gondolták, rendszeresebbé teszik a borászok és borbarátok találkozóit.

Az alakuló ülésen a Selb-, a Polyák-, az Ungerbauer pincészet, valamint Fricska Irén borház üzemeltető mutatta be tevékenységét. Ezt követően Makai Lászlóné ismertette, hogy milyen tervek megvalósítására vállalkozik a klub. Elmondta, hogy folytatják a borbemutatókat, havonta tartanak összejöveteleket, amikor többek között a bor és a gasztronómia, a bor és a szépség, a bor és az egészség kapcsolatát vitatják meg külső szakemberek meghívásával. Borutakat és képzéseket is szerveznek. Az alapító tagok felvetésére a tervezett programok között szerepelni fognak a szőlőhöz, a telepítéshez és a metszéshez kapcsolódó ismeretterjesztő foglalkozások.

A Borbarát Klub megalakult, de a vezetőséget csak egy hónap múlva választják meg.

 

H. S.

Kövessen minket a Facebookon is!