Közélet 2014. március 4. 13:40

Félegyházára látogat a Belarusz nagykövet

Képgaléria
Félegyházára látogat a Belarusz nagykövet
A Belarusz Köztársaság magyarországi nagykövetével, Aliaksandr Khainouskival folytatott megbeszélést Csányi József és Lezsák Sándor, az elmúlt hétvégén, a Lakiteleki Népfőiskolán. A nagykövet a Keleti Nyitás Kollégium keretein belül tartott előadást több mint ötven érdeklődő egyetemista fiatalnak.

A tanácskozáson szó esett a két ország között szövődő egyre szorosabb gazdasági együttműködésről és Kiskunfélegyháza lehetőségeiről. A nagykövet kiemelte a belarusz-magyar gazdasági vegyes bizottság jelentőségét, aminek köszönhetően az elmúlt időszakban közel 10%-al nőtt a két ország közötti kereskedelem mértéke. Továbbá hangsúlyozta a vámunió jelentőségét, amelynek köszönhetően a belarusz piacra szállító cégek Oroszország és Kazahsztán felvevőpiacára is bejutnak. Annak érdekében, hogy a nagykövet megismerhesse a félegyházi cégeket és beruházási lehetőségeket Csányi József meginvitálta a nagykövetet egy kiskunfélegyházi látogatásra, melyre még tavasszal sor kerül.

 

Kövessen minket a Facebookon is!